Strona główna

Warsztaty z kolażu, książki artystycznej „Bajki dla niegrzecznych dzieci”
Warsztaty z kolażu, książki artystycznej „Bajki dla niegrzecznych dzieci”
Czy warto być grzecznym i co grozi, gdy się nim nie jest? Czy przywołana przez Hoffmanna wizja obciętych palców jest realną groźbą? Czytamy upiorne bajki, rozmawiamy o nich, a następnie korzystając z nich, tnąc, montując i klejąc – tworzymy własną. Czy będzie to bajka dla dzieci niegrzecznych – to się okaże!
Punktem wyjścia są bajki Heinricha Hoffmanna zebrane w tomie pt. „ Złota różdżka”. Zajęcia zaczynamy od wspólnego ustalenia definicji słowa "grzeczny". Następnie zapoznajemy się z bajkami, rozmawiamy o nich, po czym tnąc je na fragmenty, zdania, słowa, układamy własną bajkę. I jeszcze do tej wspólnie ułożonej bajki każdy z uczestników wykonuje ilustrację 🙂
Prowadzący: Maciej Bohdanowicz
Warsztaty multimedialne i tworzenie gier komputerowych
Twórcze warsztaty z wykorzystaniem technik plastycznych, rozwijających zdolności manualne, koncentrację, spostrzegawczość, kreatywność, umiejętność pracy w grupie oraz wrażliwość uczestników. Zajęcia realizowane są przy wykorzystaniu takich technik jak: rysunek, malarstwo, rzeźba, instalacja, animacja poklatkowa, a także tworzenie gier komputerowych.
Prowadząca: Justyna Jakóbowska
Warsztaty związane z tkaniną artystyczną oraz użytkową, warsztaty tkackie
Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki druku i zdobienia tkanin, sekrety roślin barwierskich oraz mają okazję wypróbować nowo nabytą wiedzę w praktyce – malując na tkaninie. Prowadząca artystka pokazuje, że tkanina jest elementem naszej codzienności i otacza nas od wieków. W ramach zajęć często łączy sztukę z elementami ekologii.
Prowadząca: Aleksandra Richert
Warsztaty multimedialne inspirowane sztuką współczesną, połączone z wycieczką po ASP w Łodzi
Podczas wycieczki do Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi uczestnicy mają okazję zwiedzić przestrzenie tworzenia sztuki i wystaw, są także zachęcani do aktywnej dyskusji o sztuce i jej twórcach. Podczas praktycznej części warsztatu uczestnicy poznają inspiracje artystów oraz różnorodne techniki i media, w których realizują się współcześni twórcy.
Prowadząca: dr Beata Marcinkowska